Nejbližší koncert:

32.13.2017

Co: Kapela zrovna nemá naplánované žádné vystoupení.
Kde:
Info:
kapela foto

Podrobnější informace o kapele

Kapela Twisted Timber vznikla na jaře roku 2009 jako experimentální projekt pěti muzikantů navštěvujících pražské bluegrassové jamy. V nástrojovém obsazení kontrabas (Petr Šolc), akustická kytara (Matt Whitten), mandolína (Zuzana Lišková), banjo (Pavel "Kolben" Bařina) a housle (Jan Bartošek) se uskupení nejprve sehrávalo na tradičnějších či modernějších převzatých bluegrassových skladbách, aby později obohatilo repertoár i o vlastní tvorbu, která postupem času převládla a stala se základním stavebním kamenem každého vystoupení. Do sbírky původních písní přispívají v současné době téměř všichni členové, z čehož plyne nejen žánrová různorodost těchto skladeb. Současný repertoár kapely tak mnohdy přesahuje hranice moderního bluegrassu směrem k new acoustic music, akustickému popu, country, blues, folku, swingu nebo rock'n'rollu. O energický projev se po vokální stránce starají zejména kytarista Matt Whitten (původem USA, nyní již několik let žijící v ČR) a houslista Jan Bartošek. Ve vícehlasých harmoniích je doplňují Pavel Bařina s Petrem Šolcem. Vzhledem k původu kytaristy a zpěváka Matta je většina písní prezentována v anglickém jazyce, v nedávné době však skupina zařadila do repertoáru i několik původních českých skladeb. Většina písní pochází z pera mandolínistky Zuzky Liškové.

I přes poměrně krátkou existenci se skupina Twisted Timber pevně usadila nejen na české akustické scéně. V letní sezóně každoročně vystupuje na festivalech všeho druhu i velikosti, v zimním období pořádá hudební večery v pražské hudebním klubu/kavárně Carpe Diem, na kterých nikdy nechybí zajímavý host. Za hranice kapela vyjela poprvé v roce 2010 a to hned na jeden z nejprestižnějších evropských festivalů - La Roche sur Foron (Fr), již dvakrát také měla šanci užit si vždy skvělou atmosféru slovenského festivalu v Horné Porubě. V roce 2011 poprvé navštívila také největší bluegrassový festival v Evropě vůbec - holandský European World of Bluegrass (EWOB) a v konkurenci více než třiceti evropských kapel zde byla vyhlášena třetí nejlepší evropskou bluegrassovou skupinou roku 2011. V témže roce také celkově zvítězila v 8.ročníku celostátní hudební soutěže mladých folkových a hudebně příbuzných interpretů Notování.

V květnu 2012 kapela završila jednu kapitolu své existence vydáním svého prvního a výhradně autorského nosiče s názvem "Freeride of Our Lives". Deska byla natočena a vydána na labelu GoodDay Records, obsahuje 14 původních skladeb a zakoupit si ji můžete zde.

Cílem kapely je hrát akustickou hudbu, která posluchače osloví a potěší napříč celým věkovým či žánrovým spektrem.

Aktuality:

5.2.2016

Aktualizována stránka s kapelními členy a do fotogalerie přidáno několik snímků z let uplynulých.

16.4.2015

Možná jste to už zaslechli, ale kdyby ne, tak na postu hlavního mandolinisty v kapele Zuzku vystřídal Miloš Andrt.

8.3.2015

Poslechněte si některé z naších skladeb, jak zazněly živě na Vánoční Bluegrass Party 2014

7.12.2014

Přijďte na Vánoční Bluegrass Party, už je za dveřmi !!!

28.7.2014

Matt byl celý červenec pryč, a tak jsme měli kapelní prázdniny. Ale Francie je už za dveřmi!

28.4.2014

Personální změny - na banjo teď s námi hraje náš nový člen Tomáš.

29.3.2014

Mrkněte na naše nové live video Where Are All My Dreams;)

20.2.2014

Připravujeme pro vás několik nových nevšedních autorských písníček, máte se na co těšit;)

10.6.2013
BG PARTY 2013

Děkujeme všem, kteří si našli čas a dorazili na náš festival Bluegrass PARTY 2013, bylo to zase super!

2.5.2013 DĚKUJEME!!!

Děkujeme všem posluchačům a příznivcům kapely za jejich hlasy, které nás se skladbou Mountain Bike vynesly až na celkově PRVNí MÍSTO Talentu Country Rädia 2013!

10.11.2012

Zařadili jsme pro vás do repertoáru několik českých autorských skladeb!

CD Freeride of Our Lives je venku!

2811-medium

První zásadní hudební počin kapely v podobě zcela autorského CD Freeride of Our Lives, je na světě! Než si jej zakoupíte, ochutnejte:)

26.7.2012

Přečtěte si reportáž z Bluegrass Party 2012!

24.7.2012

Pokud si chcete s námi zazpívat, přidali jsme pro vás pár textů z našeho CD

27.5.2012

Přečtěte si první recenzi na naše CD

25.7.2011

"Jak jsme vysoutěžili Notování" a další živá videa nově na našem Youtube kanálu!

4.6.2011

Twisted Timber vyhlášena 3.nejlepší bluegrassovou kapelou v Evropě na festivalu EWOB 2011!!!

2.6.2011

Zvítězili jsme ve finále 8.ročníku soutěže folkových a hudebně příbuzných interpretů Notování!!! Tímto děkujeme všem fanouškům! Reportáže (1,2)