Nejbližší koncert:

32.13.2017

Co: Kapela zrovna nemá naplánované žádné vystoupení.
Kde:
Info:
kapela foto

Kdo je Twisted Timber

aneb odhalte naše skutečné tváře

Matthew Whitten

kytara, zpěv

Jak možná tušíte, Mattovým rodným místem není naše republika. Narodil se totiž v roce 1980 za velkou louží poblíž Chicaga, ale většinu života prožil v Shenandoah Valley ve státě Virginie. I když mládí strávil hraním rock'n'rollu, folku a country, postupně našel zalíbení v bluegrassu. Nejvíce byl ovlivněn tvorbou Tim O'Briena, Johna Hartforda, Bryana Suttona, Larryho Keela, Johna Duffeyho, Chrise Elderidge a Bena Kaufmanna (YMSB). Matt žije v Praze od roku 2007 a moc se mu u nás líbí (a to i díky místní bluegrassové "komunitě"). Své pedagogické schopnosti Matt každodenně piluje ve svém zaměstnání, kde se u dětí snaží vyvolat jakoukoliv aktivní mozkovou činnost. Kromě hraní muziky tráví Matt rád svůj volný čas nejen se svou rodinou (ženou Ivou a synem Jakubem), ale i pravidelným fotbálkem s kamarády.

Jan Bartošek

housle, zpěv

Narozen v královských Litoměřicích podzimní to noci roku 1984 a čichávajíc v pravidelných dávkách lovosickou Sechezu, stalo se zřejmě proto z malého Honzíka hyperaktivní dítko. Z léčebných důvodů byl proto v 8 letech přihlášen do místní ZUŠ na obor klasická hra na housle, kde pod vedením Miroslava Ročka vydržel až do maturity. Jeho bluegrassová historie začala v roce 2002 na severu Čech v kapele BG Job později částečně transformované v uskupení Outstyle. V letech 2009-2010 působil ve skupině Grassroad. Jeho hudební smýšlení zcela jistě nejvíce ovlivnila tvorba Chrise Thileho skzre nějž pronikl do světa new acoustic music. Kromě dobré hudby bez ohledu na žánrové hranice je další zálibou tohoto věčného studenta také jeho přítelkyně, sport a technika.

Miloš Andrt

mandolína, vokály

Miloš do kapely přišel zjara roku 2015 na post mandolinisty, kde vystřídal zakládající Zuzku Liškovou. Po Honzovi je tak dalším absolventem FEL ČVUT v kapele, i když už o pár let vysloužilejším. Miloš je technik tělem i duší a přestože může na první pohled působit trochu zamračeně (chvílemi možná až lehce naštvaně), věřte, že takový ve skutečnosti opravdu není. Když už se dá do vyprávění historek, jedno oko většinou nezůstane suché (samozřejmě od smíchu). Miloš je také významnou vokální posilou v kapele a jsme opravdu moc rádi, že s námi prohání svou mandolinu značky Krishot. V historii prošel kapelou The Bee Line a v současné době ještě působí ve formacích Abalone a Stop Time.

Petr Šolc

kontrabas, zpěv

Je to člen kapely s nejtajnější minulostí (a také současností, jak se dočtete dále). Nikdo z ostatních členů toho o něm moc neví. Komunikuje s námi totiž (krom okamžiků, kdy je s námi na zkoušce) výhradně pouze přes svůj mobilní telefon, k utajení však stejně používá skrýté číslo volajícího. Přesto se nám již podařilo vysondovat několik kusých informací o jeho osobě, například to, že již pátým rokem poctivě cvičí na basu a naše kapela je jeho první vážnou hudební známostí. Dále se Pepe projevuje jako kapelní bavič a "všeználek", který dokáže dlouhé hodiny polemizovat nad všemi možnými i nemožnými tématy a je tak ideálním společníkem na dlouhé zimní večery. Další informace o jeho osobě budou skrze kapelní výzvědnou jednotku (Kolben) průběžně doplňovány, proto zůstaňte v kontaktu!

Tomáš Drdácký

banjo, zpěv

V kapele působí od dubna 2014 a my jsme opravdu rádi, že se tak stalo. Tomáš je ostřílený banjista s kvalitami nejen hráčskými, ale i skladatelskými. O tom se můžete sami přesvědčit na jednom z našich koncertů:) Ještě na něj prozradíme, že je velkým milovníkem kinematografie.
Ex-Twisted Timber

aneb kdo byl a už není v TT

Zuzka Lišková

mandolína, proviant

Zjara roku 2009 založila Zuzka s Honzou a Mattem kapelu Twisted Timber, kde aktivně působila do konce roku 2014. Je autorkou mnoha písní, některé z nich kapela s velkou oblibou hraje i po jejím odchodu. V současné době je členkou hudebního tria nazvaného Travelling Twisted Trio.

Pavel 'Kolben' Bařina

banjo, zpěv

Kolben působil ve skupině téměř od jejího založení v roce 2009 do léta 2013. V současné době ho můžete vidět se skupinou Womacklee.

Aktuality:

5.2.2016

Aktualizována stránka s kapelními členy a do fotogalerie přidáno několik snímků z let uplynulých.

16.4.2015

Možná jste to už zaslechli, ale kdyby ne, tak na postu hlavního mandolinisty v kapele Zuzku vystřídal Miloš Andrt.

8.3.2015

Poslechněte si některé z naších skladeb, jak zazněly živě na Vánoční Bluegrass Party 2014

7.12.2014

Přijďte na Vánoční Bluegrass Party, už je za dveřmi !!!

28.7.2014

Matt byl celý červenec pryč, a tak jsme měli kapelní prázdniny. Ale Francie je už za dveřmi!

28.4.2014

Personální změny - na banjo teď s námi hraje náš nový člen Tomáš.

29.3.2014

Mrkněte na naše nové live video Where Are All My Dreams;)

20.2.2014

Připravujeme pro vás několik nových nevšedních autorských písníček, máte se na co těšit;)

10.6.2013
BG PARTY 2013

Děkujeme všem, kteří si našli čas a dorazili na náš festival Bluegrass PARTY 2013, bylo to zase super!

2.5.2013 DĚKUJEME!!!

Děkujeme všem posluchačům a příznivcům kapely za jejich hlasy, které nás se skladbou Mountain Bike vynesly až na celkově PRVNí MÍSTO Talentu Country Rädia 2013!

10.11.2012

Zařadili jsme pro vás do repertoáru několik českých autorských skladeb!

CD Freeride of Our Lives je venku!

2811-medium

První zásadní hudební počin kapely v podobě zcela autorského CD Freeride of Our Lives, je na světě! Než si jej zakoupíte, ochutnejte:)

26.7.2012

Přečtěte si reportáž z Bluegrass Party 2012!

24.7.2012

Pokud si chcete s námi zazpívat, přidali jsme pro vás pár textů z našeho CD

27.5.2012

Přečtěte si první recenzi na naše CD

25.7.2011

"Jak jsme vysoutěžili Notování" a další živá videa nově na našem Youtube kanálu!

4.6.2011

Twisted Timber vyhlášena 3.nejlepší bluegrassovou kapelou v Evropě na festivalu EWOB 2011!!!

2.6.2011

Zvítězili jsme ve finále 8.ročníku soutěže folkových a hudebně příbuzných interpretů Notování!!! Tímto děkujeme všem fanouškům! Reportáže (1,2)

 
Kristufek bluegrassmandolins banner