Nejbližší koncert:

32.13.2017

Co: Kapela zrovna nemá naplánované žádné vystoupení.
Kde:
Info:
kapela foto

Reportáž z Bluegrass Party 2012 (Mlékojedy)

Když mi můj kapelní kolega oznámil, že chce dělat vlastní festival, lehce jsem se v duchu pousmál a pomyslel si něco o bláhových nadšencích, naivitě a něco na způsob „těch už tady bylo“. Nějakou dobu jsem mlčky přihlížel jeho počátečním snahám a pokusům „jak na to“ , které se postupně měnily v odhodlání „já se odradit nenechám“ a nakonec jsem s otevřenou pusou sledoval jeho kroky s myšlenkou „ty ses do toho ale obul“. Výsledkem jeho sebehecování, odříkání si ostatních rozkoší života a věnování veškerého volného času za posledních několik měsíců do přípravy bylo získání podpory města, široké spektrum sponzorů, ochotný štáb nadšenců, kteří celou akci zastřešili, kvalitní kapely a čisté „toi-toiky“. Teď už zbývalo pouze jediné, celou akci odstartovat a modlit se za návštěvnost spolu s krásným počasím...

A vskutku, po hodnotném úplatku meteorologů několika sedmičkami vína byly prosby vyslyšeny a festival odstartoval dokonce za řádného příspěvku slunečních paprsků. Odpolední siestu si užili především ti později narození, pro které zde bylo milé překvapení v podobě klasického loutkového divadla, jízdy na koních, různých soutěží a opravdu bohatě pojaté občerstvení. Toho ostatně využili v pozdějších hodinách i davy žíznivých diváků, pokud se ovšem ještě v tomto případě dá hovořit o občerstvování.
Moderování celého festivalu se ochotně ujal Jiří Holoubek a hned v prvních větách zmínil údiv a odvahu nad vznikem dalšího festivalu v dnešní nepřející době, kdy mnoho podobných akcí mizí do nenávratna a jiné skomírají na malou návštěvnost. Popřál zdar a mnoho diváků, za což mu děkuji, protože se jeho přání do puntíku naplnila. Nemalou měrou k tomu samozřejmě přispěl výběr kapel, který nebyl splácán ze záplat, ale byl ušit přímo ze sametu. Na začátku nás zaskočila neúčast osvědčené sestavy Kvintet Písek, kterou úspěšně nahradil narychlo pozvaný old-timový Trativod z Mělníka, posílený částí ostravského Goodwilu. Po nich se na prknech objevilo litoměřické dívčí sdružení Od plotny skok, které nás přesvědčilo především o kvalitě svých vokálů a potěšilo příznivce jazyka českého. Po nich na nás svůj autentický tradiční bluegrass vysypali budějovičtí Giant Mountain Band. Musím přiznat, že pro tyto hochy mám v určitých situacích zvláštní slabost a myslím, že reakce publika hovořila podobně. Jako čtvrtá divákům předvedla své osobité songy naše skoro-pražská kapela Twisted Timber a skoro celé vystoupení bylo věnováno prezentaci a křtu našeho čerstvého debutového CD s názvem „Freeride of Our Lives“. Kmotrovské křtící podpory se ujal Slávek Hanzlík a bratři Jahodové, za což jim tímto děkujeme.

Festival se pomalu přehoupl do druhé poloviny a už teď bylo jasné, že neumře na kurděje z nedostatku diváků (těch se při konečném sčítání na festivalu ukázalo na osmset). V druhé části jsme mohli slyšet taková esa jako G-runs 'n Roses, kteří se později, po jak jinak než špičkovém vystoupení, vrhli s neutuchajícím nábojem na podporu večerně-ranního jamu. Dále nás opět přesvědčila o svých vokálních a instrumentálních kvalitách skupina Modrotisk. Velký dík patří nepříliš často vystupujícímu virtuóznímu triu kamarádů v sestavě Jahoda-Hanzlík-Jahoda, ve kterém nám Slávek Hanzlík spolu s „Jahodími bratry“ vzali chuť cvičit :-). Můj velký obdiv a dík za účast zasluhuje poslední kapela, která splnila funkci pověstné třešničky na dortu. Legendární Blanket, který kraluje na naší bluegrassové scéně několik desítek let, uzavřel festival za mohutného aplausu a přívalu povinných přídavků.

Jednou z věcí, kterou si tato akce vzala za úkol, byla eliminace úprkovosti kapel aneb zrušení hesla „odehrát a odjet“. Musím říci, že k mému milému překvapení většina kapel zůstala a dala vzniknout hned několika jamům, které si svojí úrovní (zvláště pak v ranních hodinách) nezadali s leckterým špičkovým pódiovým vystoupením. Mé díky patří samozřejmě i za neobyčejně kvalitní zvuk, o který se po celou dobu akce staral Vláďa Wildt, dále všem organizačním složkám, sponzorům a především vám divákům, vaší ochotě přijít a bavit se. Myslím, že letošní báječná atmosféra bude dostatečným lákadlem pro příští ročníky, i pro ty, kdo letošní akci propásli. A jedno si přiznejme: nebude nikterak lehké ji příští rok trumfnout :-).

Pavel "Kolben" Bařina

Související odkazy:
Stránky festivalu Bluegrass Party

Aktuality:

5.2.2016

Aktualizována stránka s kapelními členy a do fotogalerie přidáno několik snímků z let uplynulých.

16.4.2015

Možná jste to už zaslechli, ale kdyby ne, tak na postu hlavního mandolinisty v kapele Zuzku vystřídal Miloš Andrt.

8.3.2015

Poslechněte si některé z naších skladeb, jak zazněly živě na Vánoční Bluegrass Party 2014

7.12.2014

Přijďte na Vánoční Bluegrass Party, už je za dveřmi !!!

28.7.2014

Matt byl celý červenec pryč, a tak jsme měli kapelní prázdniny. Ale Francie je už za dveřmi!

28.4.2014

Personální změny - na banjo teď s námi hraje náš nový člen Tomáš.

29.3.2014

Mrkněte na naše nové live video Where Are All My Dreams;)

20.2.2014

Připravujeme pro vás několik nových nevšedních autorských písníček, máte se na co těšit;)

10.6.2013
BG PARTY 2013

Děkujeme všem, kteří si našli čas a dorazili na náš festival Bluegrass PARTY 2013, bylo to zase super!

2.5.2013 DĚKUJEME!!!

Děkujeme všem posluchačům a příznivcům kapely za jejich hlasy, které nás se skladbou Mountain Bike vynesly až na celkově PRVNí MÍSTO Talentu Country Rädia 2013!

10.11.2012

Zařadili jsme pro vás do repertoáru několik českých autorských skladeb!

CD Freeride of Our Lives je venku!

2811-medium

První zásadní hudební počin kapely v podobě zcela autorského CD Freeride of Our Lives, je na světě! Než si jej zakoupíte, ochutnejte:)

26.7.2012

Přečtěte si reportáž z Bluegrass Party 2012!

24.7.2012

Pokud si chcete s námi zazpívat, přidali jsme pro vás pár textů z našeho CD

27.5.2012

Přečtěte si první recenzi na naše CD

25.7.2011

"Jak jsme vysoutěžili Notování" a další živá videa nově na našem Youtube kanálu!

4.6.2011

Twisted Timber vyhlášena 3.nejlepší bluegrassovou kapelou v Evropě na festivalu EWOB 2011!!!

2.6.2011

Zvítězili jsme ve finále 8.ročníku soutěže folkových a hudebně příbuzných interpretů Notování!!! Tímto děkujeme všem fanouškům! Reportáže (1,2)